jak pordóżować bezpiecznie?

pobierz ulotkę zobacz filmy promocyjne

O akcji

Bezpieczeństwo Pasażerów jest najistotniejszym elementem, związanym z transportem zbiorowym i pośrednictwem w przewozie Pasażerów. Dotyczy ono nie tylko przepisowej i bezwypadkowej jazdy kierowców, ale również uważnego zachowania na drodze czy też zabezpieczenia bagażu i dokumentów przed kradzieżami w czasie podróży. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym zakresie informacja i stała edukacja zarówno pracowników, jak i Pasażerów, korzystających z usług Spółki Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. Dlatego też nieprzerwanie od 1 lipca 2014 roku Spółka MDA  S.A. we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie i pod patronatem Pana Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy prowadzi akcję „Bezpieczny Pasażer”.

Celem  akcji jest podniesienie świadomości Pasażerów, dotyczącej ich bezpieczeństwa oraz zasad dotyczących dbałości o bagaże nie tylko  na terenie dworców autobusowych, ale także  w trakcie całej podróży.

Małopolskie Dworce Autobusowe S.A., będące operatorem dworców w Krakowie oraz Nowym Sączu na co dzień stykają się z problemem braku dostatecznej dbałości o własne bezpieczeństwo Pasażerów, dlatego też wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji opracowały program skutecznych działań, które przyczyniają się do zmniejszenia zagrożeń z punktu widzenia działalności operacyjnej dworców oraz Policji.

Duże zainteresowanie Podróżnych oraz potencjalnych Partnerów, pragnących  przyłączyć się do akcji, spowodowało, że akcja jest nadal kontynuowana..

W listopadzie 2014 roku do akcji dołączyła Spółka MPK S.A. w Krakowie, dzięki czemu Pasażerowie mogli oglądać film „Bezpieczny Pasażer” także w taborze autobusowym i tramwajowym na terenie całego miasta Krakowa.

 

Aby dotrzeć z informacją  do jak największej liczby osób podróżujących przygotowano także foldery, dostępne na dworcach autobusowych, plakaty promujące akcję, umieszczone w widocznych miejscach oraz szereg gadżetów propagujących bezpieczne podróżowanie, jak np. opaski odblaskowe, rozdawane bezpłatnie w szkołach. Informacje o zasadach bezpiecznego podróżowania zawarto również na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Choć niewątpliwie z najszerszym i najbardziej pozytywnym odbiorem spotkał się film poglądowy, przygotowany specjalnie na potrzeby akcji.

 

partnerzy akcji

  • szwagropol.png
  • koleje malopolskie22.png
  • malopolska.png
  • logo policja.png